Drewno kominkowe Poznań i okolice - sprzedaż
Drewno to nasza pasja. Dostarczamy i pomagamy w wyborze najlepszego drewna kominkowego. Prowadzimy sprzedaż drewna na terenie całej Wielkopolski. Najwięcej klientów posiadamy w okolicach Poznania w takich miastach jak Suchy Las, Luboń czy Swarzędz. Wiemy jak ważna jest dla Ciebie ekonomiczność zakupu - dlatego nasze ceny są zawsze atrakcyjne. U nas w sklepie kupisz wysokiej jakości drewno kominkowe.

Nasze drewno pali się bardzo długo jest bardzo kaloryczne i co najważniejsze - daje dużo ciepła w chłodne wieczory. Bardzo twarde a zarazem ekonomiczne rozwiązanie dla każdego. Pełna oferta sprzedaży poniżej - Zapraszamy do kontaktu w sprawie zakupu najlepszego drewna opałowego z szybką dostawą.

Dąb

Dąb

Doskonałe liściaste drewno kominkowe, wysoko cenione ze względu na swoją gęstość. Stosunkowo ciężkie, twarde i wysoce kaloryczne. Spala się bardzo powoli dając wysoką temperaturę paleniska. Długo utrzymuję płomień w kominku zapewniając ciepłą i przyjemną atmosferę pomieszczeń w każdym domu.

Wartość opałowa: 2100 kwh/mp; 4,2 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 219,00 zł mp


Brzoza

Brzoza

Drewno brzozowe jest bardzo często wykorzystywane do palenia w kominku, ponieważ wysuszone nie powoduje iskrzenia. Spala się bardzo ładnie dając duży płomień o lekko niebieskawym odcieniu. Wydziela miły charakterystyczny zapach. Z uwagi na cienką warstwę kory drewno to wydziela podobnie jak Grab śladowe ilości dymu.

Wartość opałowa: 1900 kwh/mp i 4,3 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 209,00 zł mp


Olcha

Olcha

Drewno z tego drzewa ma charakterystyczny czerwonawy koloryt, dzięki czemu bardzo łatwo je rozpoznać. Zapach jaki wydziela spalane drewno powoduje iż jest ono często wykorzystywane w wędzarniach w procesie wędzenia produktów żywnościowych. Nadaje ono piękny koloryt i zapach wędliną. Spala się bardzo dobrze dając duży jasny płomień o lekko czerwonej barwie. Drzewo olchy nawet świeżo ścięte pali się świetnie.

Wartość opałowa: 1500 kwh/mp i 4,1 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 209,00 zł mp


Buk

Buk

Zwarte, twarde i ciężkie drewno o bardzo wysokiej wartości opałowej. Wydziela niewielką ilość dymu, pozostawiając przy tym bardzo małą ilość popiołu. Długo się spala dostarczając dużo ciepła. Jedno z najbardziej energetycznych drzew. Dzięki swoim właściwościom zalicza się do grupy trzech najlepszych (obok Dębu i Grabu) drewien kominkowych.

Wartość opałowa: 2200 kwh/mp i 4,1 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 199,00 zł mp


Akacja

Akacja

Jeden z najbardziej wydajnych oraz energetycznych materiałów opałowych. Spala się bardzo powoli, dając średni płomień oraz wysoką temperaturę. Jej zaletą jest to, że dobrze pali się w każdych warunkach nawet, jeżeli stopień wysuszenia nie jest jeszcze całkowity.

Wartość opałowa: 2200 kwh/mp; 4,1 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 199,00 zł mp


Osika

Osika

Charakteryzuje się szybkim spalaniem o bardzo wysokiej temperaturze. W związku z tym drewno to jest idealne do rozpalania czy wypalania nadmiaru sadzy z szyby czołowej kominka. Spala się ładnym biało żółtym płomieniem przy czym nie wydziela dużych ilości dymu.

Wartość opałowa: 1400 kwh/mp; 4,2 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 149,00 zł mp


Jesion

Jesion

Uznawany za drewno szlachetne ze względu na dużą twardość. Podobnie jak Dąb i Buk ma bardzo dobrą wartość opałową jednak wysycha znacznie szybciej. Bardzo dobrze się pali dając przy tym bardzo małą ilość dymu.

Wartość opałowa: 2100 kwh/mp i 4,2 kwh/kg.

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 199,00 zł mp


Grab

Grab

Drewno to jest w zasadzie pozbawione grubej warstwy kory w związku, z czym ilość dymu wydzielana w trakcie spalania jest minimalna, co jest niebywale istotne dla wszystkich odkrytych kominków. Cechuje je duża twardość i wysoka wartość energetyczna. Przyjemny zapach jest wydzielany w trakcie spalania przez ten surowiec.

Wartość opałowa: 2200 kwh/mp i 4,2 kwh/kg .

Długość szczap: 30 cm - 40 cm

Cena: 199,00 zł mp